Статті

Ru [32]
Uk [6]
Продолжения [8]

Диван Честерфілд, Честер

Зовсім недавно нам довелося зіткнутися з перетяжкою дивана який потрібно було зробити максимально схожим на Честерфілд і для того що б краще виконати роботу я поліз в «пошуковик» і знаєте, був здивований, немає ніякої інформації про цей «історичний» диван на російськомовних ресурсах!
Мене це дуже здивувало, адже
диван популярний у всьому світі.
Ми вирішили що така стаття буде корисною. Покопався на англомовних ресурсах, зібрав тонну інформації, спробував систематизувати, можливо не ідеально і не повно, але тема адже цікава і як виявилося вельми потрібна.

Честерфілд, ікона меблевого мистецтва


ЧестерфилдМинуле самого дивану відомого у світі як Честерфілд налічує, ви здивуєтеся, не менш 300 років. Тільки уявіть 300 років диван, практично без змін, стабільно популярний і стабільно тримається на високих щаблях в моді, це дивно!

«... Ікона меблевого мистецтва»,
 саме така характеристика була в одній зі статей
 і я вважаю, ця фраза дуже точно
 характеризує Честерфілд.

Спочатку про саму його назву, де вона взялася і хто такий Честерфілд. Скажу відразу, Честерфілд не має жодного відношення до виробництва і дизайну цього дивана, але має пряме відношення до популяризації і так би мовити введення цього продукту в маси. Вперше диван нині відомий під його ім'ям з'явився в кабінеті у графа Честерфілд, в світі Філіп Дормер Стенхоуп (1694-1773), відомий дипломат, державний чиновник і письменник. Можна припустити що він має відношення до дизайну, але швидше за все непряме, і я впевнений що саме майстер який виготовив цей диван і був автором його дизайну. Диван Честерфілда відрізнявся від інших диванів своєї невеликою висотою, товщиною спинки, підлокітників і звичайно глибоко посадженими ґудзиками, що вже стало фірмовим знаком таких моделей. Ця модель диванів як і все на світі піддавалася змінам та нововведенням, і багатьом іншим трансформаціям, але завжди, що залишалося незмінним це «стебана» спинка або як частіше називають «каретна стяжка», що означає глибоко посаджені ґудзики і складки матерії прикрашають спинку дивана ромбоподібним візерунком.

Не знаю наскільки правда,
  але також є чутка,
  що навіть у Зигмунда Фрейда в кабінеті стояв
диван Честерфілд.
Що говорить про велику популярність цієї моделі в Англії.


каретная стяжка и каркас диван честерфилдЗараз, в наш час, меблі в стилі Честерфілд не сприймаються ніяк інакше як шкіряні. Оригінальний диван в ті далекі роки, дійсно був зроблений зі шкіри, але за зовсім іншими причинами ніж ми вважаємо. За часів графа Честерфілда у величезній моді були оббивки з гобеленів, жакардів, але ні як не зі шкіри. Шкіра була одним з найдешевших оббивних матеріалів і вже зовсім не модним трендом. Шкіра була доступна для більшості англійців, тому що різні гобелени, жакарди, шеніли, могли собі дозволити замовити та купити дуже заможні люди. Звичайно і дуже імовірно що у самого графа в будинку стояли дивани з жакарда чи гобелена, але зовсім не зі шкіри і авжеж не у такому «історичному» дизайні.


Історія часом жартує. Виробництво тканини було настільки прибутковим і так динамічно розвивалося століттями, що цінність тканини нівелювалося через свою доступність широким масам населення, а ось виготовлення шкіри стало навпаки досить трудомістким процесом, природно це вплинуло на вартість шкіри. Але це вже інша історія, повернемося до шкіряного «Честер». Перший диван, як стверджує історія, був замовлений графом Честерфілдом для робочого кабінету. Граф виставив умови майстрам (і ймовірно такі ж як і зараз виставляєте Ви нам, навряд з тих часів щось кардинально змінилося в людських бажаннях) -

  • диван повинен бути зручний як для джентльменів, так і дам, тобто невисоким;
  • також недорогий що визначило його оббивку шкірою;
  • ну і звичайно з недорогим наповнювачем, поролону в той час не було, але була вата й сіно, проте граф вирішив з економити на ваті і дав вказівку майстрам побільше в диван вкласти трави або сіна, цей факт цілком пояснює наявність такої великої кількості ґудзиків і чому саме на такій великій глибині.

честерфилдЗараз ґудзики виконують виключно декоративну роль, а в той час були дуже практичні і просто необхідні, вони фіксували набивку з трави по площі спинки дивана що б вона не збивалася та не обсипалася. Упевнені, граф навіть і не підозрював який великий фурор на багато століть справить їм замовлений диван для робочого кабінету зроблений «задешево».

Ключові моменти у формі дивана Честерфілд практично не змінилися, як ви вже здогадалися. Як зрозуміти класичний перед вами Честерфілд чи ні, може по оббивці дивану? Оббивка може бути усякою, не обов'язково шкіряною, ґудзики логічно виглядають тільки на спинці дивана, на сидінні вони абсолютно не логічні, з вище сказаного ви вже розумієте чому. Звичайно, якщо вам подобаються ґудзики на сидінні то заради бога, але це вже не класичний Честерфілд. Якщо ви жадаєте мати сто відсотково класичний Честерфілд приготуйтеся до того що він буде із сіна, вас звичайно засміють за вашою спиною бо це вже зовсім не практично. Практичність сіна або вати сильно поступає сучасним матеріалам, як втім і дуже популярна зараз шкіряна оббивка. Хто б вам що не казав, але шкіряна оббивка на порядок менш стійка ніж навіть наприклад, звичайний гобелен, не кажучи вже про більш сучасний жакард, які навіть можуть пережити дерев'яний каркас самого дивану. Вирішувати вам що ви хочете бачити, баланс і щось середнє між логікою і сучасними тенденціями або повністю зануритися в технології давнини, але це теж в принципі цікаво і весело.


Час змінює все. Все трансформується, все піддається змінам. Дивани «Честер» не виняток. Модернізації піддався як зовнішній вигляд дивана так і його призначення. Однак статус якоїсь «елітарності» у дивана по колишньому зберігся, що вкрай дивно. Честерфілди стали популярними в різних ресторанах, нічних клубах, перукарнях, салонах, але міцно зберігаючи за собою також моду в офісах, робочих кабінетах. Розважальні заклади залишають диванам ту саму форму але «грають» з тканинами оббивок, додаючи меблям веселі і дивовижні розмальовки. Форма дивана також піддається експериментам дизайнерів, її то подовжують, то вкорочують, то згинають в різні боки, цікаво подивитися на «честер» в різних обличчях. Але яке б не було нове обличчя Честерфілда, він завжди пізнаваний завдяки своїм глибоким ґудзикам і ромбоподібної «каретній стяжці». І здається ніщо не може це змінити.

Виготовити новий Честерфілд не дуже складно, якщо знати принципи і розуміти процес. Набагато складніше видозмінити і оббити старий диван у вже існуючому якомусь стилі або дизайні в Честерфілд! Це складно! Адже не завжди, і не будь-який диван підійде під модель «честера», іноді доводиться кардинально і глибоко вносити зміни в конструкцію дивану. Але сучасна мода на зміну форм старого вашого диванчика нічим ні примітного, на помітний честерфілдовскій дизайн, існує.

честерфілдІ періодично люди бажають отримати це. Часто це бажання реально і втілюється нами в життя. Навіть не сумнівайтеся «каретна стяжка» і ромбоподібний візерунок на сто відсотків змінять зовнішній вигляд вашого дивана, і ні хто не скаже що це був «той старий диван», вам просто не повірять, всі будуть впевнені що ви купили новий!


Престиж меблів у стилі Честерфілд багатовіковий. Якщо у вас є бізнес де потрібні канапки і не можете ніяк вибрати модель, адже їх тьма тьмуща тут і розгубитися не складно, вибирайте дивани в стилі Честерфілд ніколи не прогадаєте. До того ж вони можуть бути різних модифікацій, розмірів, з різної тканини, але загальний дух не змінний. Стабільні престижні меблі і не важливо в шкірі вони чи виконані з різнокольорових клаптів за технологією «печворк», вони однаково потужно виглядають в будь-якому вигляді і в будь-якому місці, будь то кабінет для великих справ або передпокій перукарні.
Честерфілд диктує ставлення до себе.
Просмотров: 1323

Имя *:
Email *:
Код *:

О компаніі

з 10.00 до 20.00
моб. (097) 965 40 66
Для фотографій і повідомлень
viber (094) 887 80 73
WhatsApp (094) 887 80 73
пошта: [email protected]

Додаткова інформація

Ваши запитання
Статі
23 відомих стиля
О чохлах
Мапа сайта

Ми в соцмережах

Facebook
Instagram
Ру
En
Хостинг от uCoz