Тканина Гобелєн

гобелен

Гобелен (від французького gobelin) - витканий вручну по мальовничому малюнку-зразку (картону) килим-картина (шпалера) з вовняних, шовкових (іноді з включенням срібних і золотих) ниток.

Мистецтво виготовлення шпалер (гобеленів) має давню історію. Точні дата і місце виникнення гобелена не відомі. Але вже мумії в давньоєгипетських гробницях лежали загорнутими в барвистий одяг - прообрази сучасної шпалери.Самі рані європейські шпалери - німецькі. Ткали гобелени в монастирях або невеликих майстернях. У холодних кам'яних будівлях шпалери не тільки прикрашали приміщення, а й допомагали зберегти тепло. Середні століття і епоха Відродження в Західній Європі - час розквіту шпалерного ткацтва.

Гобеленами шпалери почали називатись в XVII столітті, коли на основі створеної в XV столітті фарбарями Гобеленами майстерні в передмісті Парижа була створена королівська ткацька мануфактура. ХХ століття стало епохою розквіту цього стародавнього виду декоративно-прикладного мистецтва. У 40-х роках французький архітектор Жан Люрса створив гобеленову мануфактуру, вироби якої відродили славу французького гобелена і призвели до революції в шпалерні справі. Поряд з величезними сюжетними гобеленами, нагадують стародавні шпалери і призначеними для виставкових залів, частіше стали з'являтися декоративні настінні панно, використовують не передбачувані раніше технологічні прийоми, нові візуальні можливості.

Ескізи для гобеленів малювали видатні художники, як Пабло Пікассо, Бове Матісс, Фернан Леже, Сальвадор Далі, Василь Кандинський. Художникі-гобеленщікі довели правомірність виходу гобелена за рамки прикладного ремесла і включення його в систему сучасних пластичних мистецтв. Затвердившись як високе мистецтво, гобелен повернувся в інтер'єр.

В останні роки знову зріс інтерес декораторів до цієї благородного і трудомісткого жанру прикладного мистецтва. Не випадково, що це сталося в епоху масштабного будівництва, свіжі ідеї та нестандартні рішення в оформленні дизайну приміщень необхідні, як повітря. В епоху холодного хай-тек стилю в архітектурі і дизайні теплі і благородні вовняні картини припали вельми до речі.

Класична оббивка меблів. Ми всі так звикли до матеріалу гобелен, він вже став більше загальним словом для меблевих тканин. Не дивлячись на багатовікову популярність дивани перетягнуті гобеленом не поступаються іншим оббивкам диванів. Перетяжка меблів як і гобелен має вікову славу, відновлення і ремонт меблів ще й перетяжка гобеленом зводить меблі в ранг антикваріату.

Гобелен

Перетяжка Гобелен

О компаніі

з 10.00 до 20.00
моб. (097) 965 40 66
Для фотографій і повідомлень
viber (094) 887 80 73
WhatsApp (094) 887 80 73
пошта: [email protected]

Додаткова інформація

Ваши запитання
Статі
23 відомих стиля
О чохлах
Мапа сайта

Ми в соцмережах

Facebook
Instagram
Ру
En
Хостинг от uCoz